meble-kute.eu - FAQ: często zadawane pytania, porady

Czy meble są rzeczywiście "ręcznie kute"?

Prosimy przyjrzeć się jak kończą się pręty u naszych łóżek i innych mebli. Jeżeli obok mebla znajduje się informacja, że jest on ręcznie kuty to pręt kończy się pełnym ślimakiem i/lub jest zakończony wymodelowanym szpicem. Tak wyglądają meble ręcznie kute.

metaloplastyka ślimaki ślimacznice woluty kute Ariana
metaloplastyka elementy kute ręcznie sofa
metaloplastyka elementy kute ręcznie fotel

Mimo ogromnego postępu nauki i techniki nie powstały jeszcze maszyny, które mogą zastąpić pracę człowieka przy produkcji takich elementów w meblach metalowych.

Czym różni się kucie ręczne od kucia maszynowego?

Aby wykonać ślimaki o których mowa, są potrzebne umiejętności i specjalistyczne maszyny. Pręty są wykuwane przez kowali posiadających kilkunastoletnie doświadczenie w swoim fachu. Pręty są kute głównie przy pomocy młota mechanicznego o nacisku maksymalnym około 100 ton. Położenie pręta jest w całości kontrolowane przez kowala, który podczas kucia trzyma go dwoma rękami co sprzyja jednocześnie dokładności i szybkości produkcji. Efekty tej pracy - prawie idealnie symetryczne elementy ręcznie kute prezentujemy na większości zdjęć.

Żaden z naszych mebli nie jest kuty mechanicznie. Kucie mechaniczne polega na umieszczeniu prętów i rurek w specjalnych formach i poddaniu ich uderzeniom o odpowiedniej sile. W efekcie pręt (rurka) będzie miał na sobie ślady uderzeń "młota kowalskiego" co ma imitować kucie ręczne. Oczywiście pręty nie będą zakończone tak jak u mebli kutych ręcznie a najczęściej kulką metalową lub podobnym elementem produkowanym w wielkich seriach. Mogą być też przycięte na końcu.

Mieszkam na Węgrzech, czy istnieje możliwość zamówienia mebli?

Nie widzimy żadnego problemu aby dostarczyć meble do kraju UE. Prowadzimy sprzedaż hurtową w dużej części Unii. Dostawa do krajów spoza Unii np. do Rosji wiąże się z problemami natury prawno-celnej.

Czy otrzymam zamówiony towar zgodnie z podanym terminem dostawy?

Nasza firma posiada wystarczające zaplecze aby realizować duże zamówienia hurtowe. Zamówienie detaliczne nie nadweręży możliwości produkcyjnych firmy. Meble zostaną dostarczone zgodnie z podanym na stronie terminem.

Czy podane ceny są ostateczne?

Przy większych zamówieniach można oczywiście liczyć na rabat.

Co w przypadku kiedy towar ma wadę?

Meble metalowe wykonane z grubych prętów i rur mają to do siebie, że są bardzo trwałe. Łóżka metalowe Metalarte są znacznie mocniejsze niż łóżka drewniane o podobnej wadze. Wynika to z faktu, że struktura metalu jest jednorodna a struktura drewna nie (drewno posiada słoje). Łóżka metalowe mocowane za pomocą 8 dużych śrub są bardzo stabilne - nie występują luzy i dzięki temu również trwałe. Podczas niewłaściwego transportu możliwe jest uszkodzenie powłoki lakierniczej, dlatego zalecamy obejrzenie towaru w obecności kuriera. Zawsze dążymy do tego żeby meble dostarczyć na palecie aby ograniczyć ryzyko uszkodzenia do minimum.

Czy wszystkie materace i stelaże będą pasować do danego łóżka?

Szerokość i długość: Przy łóżkach, stelażach i materacach podajemy międzynarodowe rozmiary łóżka, stelaża i materaca np. 140 cm x 200 cm. Nie oznacza to, że np. materac ma co do milimetra taki rozmiar. Chodzi tutaj o dopasowanie do siebie łóżka, materaca i stelaża. Wymiary i konstrukcja naszych łóżek są oparte na międzynarodowych standardach. Jeżeli producent stelaży i materacy opiera ich wymiary również na takich standardach to produkty te wykonane przez dowolnego producenta będą pasować do łóżka.

Wysokość: Wysokość stelaża oraz stelaża wraz z materacem powinna być dostosowana do konstrukcji łóżka. Więcej informacji nt. doboru stelaża i materaca znajdą Państwo na podstronie: Materace i stelaże.

Jak dobrać materac i stelaż?

Informacje nt. doboru stelaża i materaca znajdą Państwo na podstronie: Materace i stelaże.

Czy mebel, który nie jest ręcznie kuty jest meblem niższej klasy?

Ślimaki i zawijasy zakończone szpicami niekoniecznie muszą się każdemu podobać. Meble wykonane w ten sposób mają to do siebie, że ich wygląd nie jest raczej nowoczesny a bardziej stylowy i tradycyjny.

Metalarte stół metalowy

Na stronie prezentujemy więc wiele mebli, które nie są kute ale powstają z nie mniejszym udziałem pracy ręcznej i wyróżniają się atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem.

Meble te jak wszystkie inne powstają ze zwykłych prostych kawałków metalu. Do produkcji używamy grubych prętów o czym mogą się Państwo przekonać patrząc na wagę poszczególnych mebli. W fabryce dzięki doświadczeniu naszych specjalistów i wsparciu ciężkimi maszynami do obróbki metaloplastycznej pręty te nabierają ostatecznych efektownych kształtów. Każdy mebel składa się ze specjalnie do niego wykonywanych elementów. Wśród prezentowanych produktów nie znajdą Państwo żadnych mebli spod znaku zespawanych razem wielu podobnych części zamówionych w hurtowni z art. metaloplastycznymi.

Czy meble są ubezpieczone na wypadek uszkodzenia podczas transportu?

Tak.

Mam małe mieszkanie i potrzebuję miejsce do magazynowania pod łóżkiem. Czy można wykonać łóżko z wyższymi nogami żeby zrobić pod nim więcej miejsca?

Tak. Za niewielką dopłatą.

Przed wysyłką mebli muszę wpłacić pełną kwotę. Czy mogę być pewny, że otrzymam zamówione meble?

Metalarte to godna zaufania i rzetelna firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji i eksporcie mebli kutych do Europy Zachodniej oraz o silnej pozycji na rynku krajowym.

Potrzebuję większego/grubszego blatu niż standardowy.

Możemy taki dostarczyć. Ceny blatów stanowią około 50% ceny stołów. Nietypowy blat będzie miał duży wpływ na cenę mebla.

Chcę kupić sam stelaż stołu i umieścić na nim ciężki blat z kamienia. Czy stół to wytrzyma?

Stół czy ława powinien mieć pełny "obwód metalu" (w postaci prostokąta, okręgu, kwadratu itp.) pod blatem, żeby nie doszło do "rozjechania się" konstrukcji stołu pod ciężarem blatu. Prawie wszystkie stoły nadają się pod ciężki blat kamienny. Przykład: stół prostokątny Malaga nie nadaje się, ponieważ prawa i lewa część stelaża nie są ze sobą połączone pod samym blatem.Metalarte rzetelna firma